سنسورهای تصویر بیشترین سود رسانی را برای سونی داشتند!

کمپانی سونی امروز گزارش مالی سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد. بر اساس این گزارش ، Sony بیشترین سود خود را مدیون سنسورهای تصویر ( Image Sensor ) بوده است.

این کمپانی در سه ماهه اول ۲۰۱۷ بیشترین سود را در دوهه اخیر فعالیت خود کسب کرده به طوریکه ارزش سهام این شرکت در مقایسه با ۹ سال گذشته ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

فیلم مرد عنکبوتی Homecoming را می‌توان یکی از دلایل موفقیت و سوددهی Sony دانست.

سونی میزان سود بدست آورده خود را در سه ماهه اول سال جاری برابر ۱۵۷.۶۱ میلیارد یورو اعلام کرد این درحالی‌ست که در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۰۷ که سود بدست آمده ۱۲۱.۳ میلیارد یورو بوده ، ۲.۸ درصد رشد داشته است.

به گفته سونی، این سود به دلیل ثبات و جایگاهی‌ست که سنسورهای تصویر سونی در بازار بدست آورده اند. بخش نیمه هادی هایسونی که وظیفه تولید سنسورهای تصویر را بر عهده دارند، سود عملیاتی ۵۵.۴ میلیارد ین را بدست آورده است. کسب و کار الکترونیک و تولید تلفن های هوشمند سونی همانند گذشته به سودآوری خود ادامه داده و رشد چشمگیری نداشته.

این کمپانی پیش بینی سود سالیانه ۵۰۰ میلیارد یورو را در پایان سال ۲۰۱۷ داشته و امیدوار است بتواند با بیشترین تلاش و عرضه تولیدات کاربردی و با کیفیت به این میزان سود دست یابد.

 

منبع: gadgets

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *