فناوری جدید اپل برای دیدن نمایشگر فقط توسط استفاده شونده!

هنگامی که شما میان دو غریبه در هواپیما نشسته اید، این حق شما است که با یک فرد خاص ارتباط داشته باشید. علاوه بر این، تلفن شما یک وسیله کاملاً شخصی است و شما می توانید هر کاری که می خواهید با آن انجام دهید. اما این امر بدین معنا نیست که دیگران نمی توانند به صفحه نمایش تلفن شما نگاه کنند. به خصوص با توجه به اینکه آیفون دارای صفحه نمایش بسیار بزرگ است و نسخه های جدید آن روز به روز بزرگ تر می شوند. اما اپل در حال کار کردن روی فناوری جدیدی است که تقریباً اجازه نمی دهد افرادی که در اطراف شما هستند، مطالب روی صفحه نمایش شما را مشاهده کنند. این مطالب می تواند عکس خاصی باشد که از طریق متون مختلف به اشتراک گذاشته می شود و یا کار روی یک ارائه مهم باشد.

فراموش نکنید که آیفون ۸ تمام پاسخ ها را نخواهد داشت و فناوری صفحه نمایش همچنان به صورت یک راز باقی خواهد ماند.

یک برنامه ثبت اختراع جدید که تحت عنوان “صفحه نمایش هایی با زاویه دید قابل تنظیم” نامیده می شود، اولین بار توسط بخش هایی از اپل مشاهده شد، این اختراع بیان گر فناوری است که کاربر را قادر می سازد زاویه دید صفحه نمایش را به صورت سفارشی تنظیم کند.

این اختراع به شما اجازه می دهد هنگامی که می خواهید از محرمانه بودن کاری که انجام می دهید، محافظت کنید، زاویه دید آیفون، آیپد یا مک خود را محدود سازید. پس از آن می توانید دوباره به زاویه دید گسترده بازگردید، زمانی که می خواهید بیشتر افراد بتوانند اقدامی که شما بر روی دستگاه iOS یا macOS خود انجام می دهید را ببینند.

خب، این فناوری عجیب به چه صورت امکان پذیر می شود؟ برای این منظور تلفن شما نیاز به یک فیلتر قابل کنترل الکترونیکی دارد که به کاربر اجازه می دهد به صورت انتخابی صفحه نمایش را قطبی کند.

متاسفانه، به نظر می رسد که صفحه نمایش شما نیاز به یک لایه صفحه نمایش اضافی دارد که برای کار کردن این فیلتر خاص نیاز است. در چنین حالتی اپل تنها قادر خواهد بود آن را در آینده آیفون، اپل و مدل های مک که با سخت افزار هایی است که بتوانند آن را پشتیبانی کنند، بکار ببرد.

شما می توانید با به کارگیری فیلتر های قطبی روی صفحه نمایشی که می خواهید از اطلاعات آن محافظت کنید، ترفند حریم خصوصی را اعمال کنید. با این حال، این یک راه حل یکنواخت است که به طور دائم دیگران را از دیدن محتوای صفحه نمایش شما از زوایای مختلف منع می کند. تاثیر جانبی دیگر به کارگیری این فناوری، شامل یک تجربه ضعیف برای کاربر اصلی به لحاظ روشنایی و رنگ خواهدبود.

اختراع اپل در عین حال عملکرد صفحه نمایش را تحت تاثیر قرار نمی دهد و کاربر را قادر می سازد آن را تنها زمانی که لازم باشد، فعال کند.

مانند هر اختراع دیگر اپل که در مجموعه اختراعات ثبت شده است، فناوری “صفحه نمایش تقویت کننده حریم خصوصی” هرگز در دستگاه های آینده مورد استفاده قرار نخواهد گرفت؛ بنابراین حفظ حریم خصوصی هنگام استفاده از آیفون یا مک در فضاهای عمومی به عهده خود شما است.

منبع : bgr

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *