ویدیویی از ربات نابودگر Eagle Prime و قابلیت های جنگی آن

در آستانه رقابت جنگ رباتی، شرکت مگاباتس در ویدیویی توانایی‌های تخریب و سرعت مانور ربات Eagle Prime یا همان MegaBots Mark III را به نمایش گذاشته است.

طرف آمریکایی مسابقه جنگ ربات ها، تیم مگاباتس، تمامی اقدامات لازم برای شرکت در دوئل پیش رو را انجام داده و با انتشار ویدیویی از ربات Eagle Prime که با نام رسمی Mark III هم شناخته می‌شود، بخش کوچکی از توانایی‌های منحصربه‌فرد این ربات جنگجو را به رخ حریف ژاپنی‌اش کشیده است.

ربات Eagle Prime

اگر در جریان دوئل رباتی بین تیم آمریکا و ژاپن نیستید، تنها لازم است بدانید که در سال ۱۳۹۴ کمپانی رباتیک مگاباتس یک شرکت ژاپنی با نام سویدوباشی (Suidobashi) را به صورت رسمی و در سطح بین‌المللی به مسابقه‌ی جنگ رباتی دعوت کرد. از آن زمان تاکنون هم حریف آمریکایی در حال آماده‌سازی برای این چالش عجیب و هیجان‌انگیز بوده و هرچند وقت یک بار ویدیوها و تصاویری از آخرین اقدامات خود به اشتراک گذاشته است.

ربات Eagle Prime غولی آهنی با ۱۲ تن وزن، در حدود ۵ متر ارتفاع و ۴۳۰ اسب بخار توان است که در ویدیو قبلی منتشر شده از تیم مگاباتس، چند خودروی سواری را تخریب کرده بود؛ این بار هم در ویدیویی دیگر، توانایی‌های جنگی این ربات به نمایش گذاشته شده‌اند.

تیم مگاباتس

همچنین، برای اولین بار تصاویری از کابین کنترل که دو نفر را برای هدایت ربات در خود جای می‌دهد، به اشتراک گذاشته شده است:

تصویری از نمای پیش روی هدایت‌کننده‌ جلوی ربات Eagle Prime

مَت اُورلین (Matt Oehrlein)، یکی از بنیان‌گذاران مگاباتس، در کابین کنترل

تجهیزات داخلی قسمت مربوط به هدایت‌گر دوم ربات

برخلاف ویدیوی تخریب خودروها که ربات Eagle Prime در آن تنها با ۲۵ درصد سرعت اصلی‌اش کار می‌کرد، در تیزر جدید این ربات با حداکثر سرعت در مسیر تعیین‌شده مانور می‌دهد، موانع سر راه خود را با قدرت کنار می‌زند و از اسلحه‌ی مخصوصش که برای شلیک گلوله‌های بزرگ پینت بال و حتی توپ‌های آتشین طراحی‌شده، استفاده می‌کند. در انتها هم در مقابل Mark II، نمونه‌ی قبلی ربات ساخته‌شده توسط تیم مگاباتس، قرار گرفته و بخشی از آن را تخریب می‌کند:

ویدیوی نمایش قدرت ربات Eagle Prime

متاسفانه از زمان قبول چالش، هنوز خبری در مورد اقدامات ژاپنی‌ها منتشر نشده است و اطلاعاتی در مورد ربات آن‌ها که کوراتاس (Kuratas) نام دارد، در دسترس نیست. وب سایت‌های خبری با شرکت سویدوباشی در ارتباط هستند و در صورت رضایت تیم ژاپنی، پیشرفت‌های ربات کوراتاس را به اطلاع علاقه‌مندان می‌رسانند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *