مالک فروشگاه های علی بابا دیگر ثروتمند ترین مرد چین نیست!

بر اساس جدیدترین گزارش مجله فوربس،‌ جک ما (Jack Ma)، مالک علی بابا دیگر ثروتمندترین مرد چینی نیست و ما هواتنگ (Ma Huateng) این عنوان را از آن خود کرد.

سرمایه ۳۷ میلیارد دلاری ثروتمندترین مرد چینی حال حاضر در دنیا

ما هواتنگ، مدیرعامل شرکت اینترنتی تنسنت (Tencent) در کشور چین با ثروتی معادل ۳۷ میلیارد دلار،‌ عنوان ثروتمندترین مرد چینی را از جک ماگرفت. بر اساس این گزارش،‌ مالک شرکت علی بابا (Ali Baba) دارای ثروتی به ارزش ۳۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار است و این بار در رده دوم ثروتمندترین فرد چینی قرار گرفت.

شرکت تنسنت،‌ اپراتور اپلیکیشن وی چت (WeChat) است که شهرت بسیاری به خصوص در چین دارد و حدود ۹۴۰ میلیون کاربر در آن عضو هستند. این اپلیکیشن، بستری را برای کاربران به منظور سفارش کالا، انتقال پول، پرداخت قیمت کالا در فروشگاه‌ها و پرداخت قبوض فراهم می‌کند و چنین قابلیت‌هایی در اپلیکیشن‌های مشابه مانند تلگرام و واتس اپ دیده نمی‌شود.

در حال حاضر،‌ سامانه پرداخت AliPay که به شرکت علی بابا تعلق دارد در چین دارای رقیبی جدی به نام وی چت پرداخت است. شرکت تنسنت اخیرا اعلام کرد که بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر در سال ۲۰۱۷ میلادی از وی چت پرداخت استفاده کرده‌اند. این در حالیست که در همین سال، ۴۵۰ میلیون نفر در چین از «علی پی» بهره برده‌اند. جک ما، مالک علی بابا نیز چند ماه پیش در مصاحبه‌ای گفته بود تا سال ۲۰۳۶ میلادی،‌ این شرکت در رده پنجم قدرتمندترین اقتصاد جهان و بالاتر از کشورهای فرانسه و بریتانیا قرار خواهد گرفت.

 

منبع : rushatoday

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *