جایگاه سرعت اینترنت ایران بین کشور های پیشرفته جهان مرداد ۹۶

0

سایت Speedtest،‌ سرعت اینترنت کشورهای مختلف در بخش ثابت و تلفن همراه را مقایسه کرده و متاسفانه سرعت اینترنت ایران همچنان وضعیت مطلوبی در مقایسه با سایر کشورها ندارد.

بسیاری از کاربران در سراسر جهان برای سنجیدن میزان سرعت اینترنت خود از سایت Speedtest استفاده می‌کنند. این سایت به تازگی در گزارشی به مقایسه سرعت اینترنت کشورهای مختلف جهان در بخش ثابت و تلفن همراه پرداخت و رتبه‌بندی کشورها را منتشر کرده است.

بر اساس آماری که توسط این سایت منتشر شده، کشور ما در بخش سرعت اینترنت ثابت در رتبه ۱۰۵ جهان قرار دارد و از نظر سرعت اینترنت تلفن همراه نیز در رده ۷۴ جهان جای گرفته است. طبق این گزارش،‌ سرعت متوسط دانلود مشترکان ایرانی در اینترنت تلفن همراه ۱۵٫۲۷ مگابیت بر ثانیه بوده و ایران در این بخش ۸ رتبه نسبت به ماه قبل صعود کرده اما همچنان در جایگاه نامناسب هفتاد و چهارم قرار گرفته است. در بخش اینترنت ثابت نیز سرعت متوسط دانلود ۹٫۷۱ مگابیت بر ثانیه اعلام شده و ایران در این بخش نیز یک پله صعود را تجربه کرده است.

در این گزارش،‌ کشورهای سنگاپور و نروژ به ترتیب در صدر جدول رتبه‌بندی سرعت اینترنت ثابت و تلفن همراه قرار دارند. در ادامه، جدول رتبه‌بندی سرعت اینترنت کشورهای مختلف جهان را مشاهده می‌کنید:

مقایسه سرعت اینترنت ایران با دیگر کشورهای جهان

رده‌بندی سرعت اینترنت تلفن همراه

رتبه کشور سرعت اینترنت (مگابیت بر ثانیه)
۱ نروژ ۵۲٫۵۹
۲ هلند ۴۶٫۹۴
۳ مجارستان ۴۶٫۲۴
۴ سنگاپور ۴۵٫۹۹
۵ مالت ۴۴٫۸۴
۶ استرالیا ۴۴٫۶۴
۷ امارات متحده عربی ۴۳٫۹۸
۸ کره جنوبی ۴۲٫۰۹
۹ بلژیک ۳۷٫۸۱
۱۰ ایسلند ۳۶٫۸۴
۷۴ ایران ۱۵٫۲۷

رده‌بندی سرعت پهنای باند ثابت

رتبه کشور سرعت اینترنت (مگابیت بر ثانیه)
۱ سنگاپور ۱۵۴٫۳۸
۲ کره جنوبی ۱۲۵٫۶۹
۳ هنگ کنگ ۱۱۷٫۲۱
۴ ایسلند ۱۱۰٫۵۲
۵ رومانی ۹۱٫۴۸
۶ ماکائو ۸۰٫۱۱
۷ سوئیس ۷۴٫۲۰
۸ سوئد ۷۳٫۶۶
۹ ایالات متحده آمریکا ۷۰٫۷۵
۱۰ لیتوانی ۶۷٫۲۹
۱۰۵ ایران ۹٫۷۱

Leave A Reply

Your email address will not be published.