عملکرد بسیار عالی ایرانیان در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷

هنرمندان ایرانی امسال در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷ خوش درخشیدند. وحید جلیلوند برای کارگردانی و نوید محمدزاده برای بازی در فیلم بدون تاریخ، بدون امضا، جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگری بخش افق های نو این جشنواره را از آن خود کردند.

فیلم بدون تاریخ، بدون امضا به کارگردانی وحید جلیلوند، تهیه کنندگی علی جلیلوند و با بازی نوید محمدزاده، امیر آقایی، هدیه تهرانی، سعید داخ، علیرضا استادی و زکیه بهبهانی در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷ حضور داشت و توانست به خوبی بدرخشد.

نوید محمدزاده، بازیگر فیلم بدون تاریخ، بدون امضا که در روزهای اخیر در رسانه‌های خارجی مورد تمجید قرار گرفته بود و نقدهای مثبتی درباره بازی او صورت گرفته بود، جایزه بهترین بازیگری بخش افق های نو جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷ را از آن خود کرد.

نوید محمدزاده در حین دریافت جایزه بهترین بازیگری بخش افق های نو در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷ به دلیل بازی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا

نوید محمدزاده در حین دریافت جایزه بهترین بازیگری بخش افق های نو

نوید محمدزاده این جایزه را به مردم ایران تقدیم کرد و در سخنرانی خود گفت:

من افتخار می کنم که ایرانی هستم و همچنین خوشحالم که رخشان بنی اعتماد یکی از بهترین فیلمسازان تاریخ سینمای ایران در هیات داوران این دوره از جشنواره ونیز حضور دارد.

نوید محمدزاده برنده جایزه بهترین بازیگری بخش افق های نو در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷

 

پس از آن نوبت به مراسم جایزه بهترین کارگردانی بخش افق های نو جشنواره فیلم ونیز رسید. جایی که وحید جلیلوند توانست برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا خود، جایزه بهترین کارگردانی این بخش را از آن خود کند.

جلیلوند نیز پس از دریافت جایزه در سخنرانی خود گفت:

به مردم خوب و نازنین کشورم سلام می‌کنم و از همین‌جا دست تک‌تک آنها را می‌بوسم. تشکر می‌کنم از هیات داوران، آلبرتو باربارا و همچنین کتایون شهابی پخش‌کننده این فیلم و تبریک می‌گویم به همه عوامل فیلم که شب‌ها و روزها سختی و رنج کشیدند تا ما به این موفقیت برسیم.

وحید جلیلوند، برنده بهترین کارگردانی بخش افق های نو در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷ به خاطر کارگردانی فیلم بدون تاریخ بدون امضا

جلیلوند در ادامه و به نمایندگی از عوامل، جایزه خود را به برادرش، علی جلیلوند که تهیه کنندگی این فیلم را برعهده داشت، تقدیم کرد. وی ضمن تقدیم این جایزه به علی جلیلوند افزود:

این جایزه را به علی جلیلوند تهیه‌کننده این فیلم که با مدیریت، صبوری و آرامشش این فرجام نیک را برای این پروژه رقم زد، تقدیم می کنم.

برنده بهترین کارگردانی بخش افق های نو در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷ در انتهای تاکید کرد:

من در در فرهنگی بزرگ شدم که مردمانش اعتقاد قشنگی دارند و آن این است که وقتی شما برای کسی دعا می‌کنید خداوند پیش از او به تو لبخند می‌زند و پاسخ دعاهای تو را می‌دهد. خواهش می‌کنم برای من دعا کنید که پس از دریافت این هدیه بزرگ دچار نخوت و غرور نشوم و همیشه به یاد داشته باشم سینما قرار است از من انسان بهتری بسازد پیش از آن‌که فیلمساز خوبی بسازد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *