گوشی هوشمند انعطاف پذیر روی مچ نصب می شوند

شرکت Royole ، که شرکت نامدار و مطرحی در بازار تلفن های هوشمند نیست، در حال طراحی و ساخت گوشی هوشمندی است که واقعا می تواند خم شود. خبرهای مختلفی تاکنون درباره گوشی های هوشمندی که می توانند خم بشوند و انعطاف پذیر هستند منتشر شده است.  این خبرها شاید بیشتر در مورد گوشی های برندهای  LG و سامسونگ بوده است. ولی به نظر می رسد موضوع فناوری گوشی های خم شدنی و انعطاف پذیر تنها منوط به این دو شرکت نیست. یک شرکت نسبتا ناشناخته به نام Royole توانسته است نمونه اولیه یک گوشی هوشمند انعطاف پذیر را به بازار عرضه کند.

بله، تلفن های این شرکت کاملا قابلیت انعطاف پذیری دارند و به راحتی خم می شوند. این حرف افسانه نیست و واقعیت دارد. اطلاعات زیادی درباره آنچه در ذیل صفحه نمایش شیشه ای گوشی خم شدنی Royole ، وجود دارد، نداریم. هیچ گونه کپی برداری از هیچ گوشی بازار که صحبتی درباره انعطاف پذیری آن شده است در آن دیده نمی شود. مدیر عامل شرکت می گوید که این روال را خودش طراحی کرده است. البته هنوز دسترسی به داخل گوشی و تکنولوژی داخلی آن وجود ندارد و گویی دیگران این محصول را از پشت ویترین شیشه ای مشاهده می کنند.

موانع موجود در ساخت گوشی های هوشمند انعطاف پذیر

این تلفن هوشمند یک تلفن یا بهتر بگوییم نوعی ساعت هوشمند هیبریدی است. شاید بپرسید چرا اسم ساعت هوشمند را روی این گوشی گذاشته ایم؟ چون آنقدر انعطاف پذیر است که می تواند خم شده و شبیه به ساعت دور مچ شما بسته شود !

می توانید برای زمانی طولانی این ساعت را دور مچ دست خود ببندید و از آن لذت ببرید.

درباره این تلفن هوشمند خم شدنی باید گفت که نه تنها این تلفن هوشمند صفحه نمایش قابل انعطاف دارد، بلکه حسگرهای لمسی گوشی نیز انعطاف پذیر هستند. کلا در گوشی های انعطاف پذیر هم صفحه نمایش و هم حسگرهای لمسی باید چنین خاصیتی داشته باشند.

هم چنین موقعیت قرارگیری باتری و پردازنده این تلفن هوشمند باید به گونه ای باشد که بتواند با تغییرات ظاهری و خم شدن موقعیت قرارگیری مناسبی داشته باشد. این موارد در اصل موانع ساخت و تولید تلفن های هوشمند است. شرکت Royole با ساخت این تلفن هوشمند توانسته از این موانع عبور کند. موانعی که عبور از آنها خیلی هم ساده نیست. بدین معنی که هم اکنون در نمونه ساخته شده  هر دو حسگرها و صفحه نمایش خاصیت ارتجاعی و خم شدن دارند و بعلاوه مسایل مربوط به باتری و پردازنده آن و موقعیت قرارگیری آنها نیز حل شده است. این واقعا پیشرفت تکنولوژی را نشان می دهد.

تکنولوژی های نوین و محصولات خاص!

اگر Royole نمونه اولیه را در بازار رونمایی کند و محصول را برای ارائه به بازار آماده سازی کند، شاید کسی نتواند حدس بزند این محصول متعلق به شرکتی ناشناخته است و همه منتظر هستند تکنولوژی های جدید را از سوی بزرگان تلفن های هوشمند ببینند. ویلیام استرند مدیر بازاریابی این شرکت تأیید کرده است که ساخت چنین تلفن هوشمند خم شدنی از نظر تئوری امکان پذیر است. او معتقد است : “تکنولوژی چنین کاری وجود دارد؛ و تنها تصمیم گیری های باقیمانده و نهایی،تصمیم گیری در حوزه اقتصادی و استراتژیک موضوع است “.

با این حال، ویژگی های کلیدی این گوشی همچون وضعیت سنسورها و صفحه نمایش بسیار حایز اهمیت هستند. از آنجایی که این دو قسمت یعنی سنسورها و صفحه نمایش به راحتی قابل کپی برداری و منتقل شدن یا استفاده در سایر گوشی ها نیز می باشد. پس این قسمت بخش مهمی از کار است . البته ناگفته نماند طراحی این گوشی و در واقع، رابط کاربری آن یک  طرح کاملا نوآورانه است.

انسانها دوست دارند تعامل راحت تری را با سیستم های هوشمند برقرار کنندو این تلفن هوشمند چنین فضایی را برای کاربران ایجاد می کند.

طرح های نوآورانه هنوز هم بخش مهمی را در صنعت گوشی های هوشمند بازی می کنند. ساعت هوشمند / گوشی هوشمند Hybrid Royole به صورت نمونه اولیه به زودی رونمایی می شود و شاید روزی سایر شرکت ها هم محصولاتی از این دست و با قابلیت های بهتری را به بازار معرفی کنند.

اگر روزی چنین محصولی به بازار بیاید آیا شما نیز یک گوشی هوشمند انعطاف پذیر خریداری می کنید؟

 

منبع : androidpit

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *