اولین جراحی مغز با استفاده از هدست واقعیت مجازی انجام شد

تیم جراحی مغز و اعصاب بیمارستان سلطنتی لندن اولین فیلم واقعیت مجازی،  ۳۶۰ VR را برای جراحی مغز منتشر کردند. در این فیلم، بیمار تحت عمل جراحی برای درمان آنوریسم های مغزی خطرناک قرار دارد و کلیه مراحل مستند شده است.

با ترکیبی از دوربین های ۳۶۰ HD و GoPros سرانجام، می توانید عمل جراحی را از نگاه هم بیمار و هم جراح تجربه کنید.

در ابتدای فیلم، فرض شده است که شما بیمار هستید، و در قسمت عمل جراحی فرض می شود که شما جراح هستید و دوربین می چرخد. صفحه نمایش مجازی به صورتی واقعی جزئیات این عمل جراحی را نشان می دهد. البته فضای کلی اتاق عمل و تیم پزشکی را هم تجربه می کنید.

در هر مرحله از این فیلم واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه یک جراح مغز و اعصاب مشاوره هایی را ارائه می دهد.

کریس اسکاترگود، موسس Fundamental VR  ،که این ویدئو را تولید کرده است می گوید : « ضبط تمام پروسه جراحی مغز در  VR، ما را قادر می سازد تا بتوانیم روند جراحی را در یک مدل شبیه سازی شده در  VR آغاز کنیم، با کمک این روش جراحان می توانند مراحل کلیدی روش جراحی در اتاق عمل مجازی را به صورتی ایمن تمرین کنند و در واقع شرایط واقعی را در دستان خود احساس کنند. واقعیت مجازی به آنها کمک می کند تا از راهکارهای این برنامه و این تکنولوژی در مسیر خود استفاده کنند. »

هم اکنون می توانید ویدئوی این فیلم را ببینید. فراموش نکنید که استفاده از یک هدست مناسب VR بسیار کمک کننده خواهد بود. واقعیت مجازی یا  VR این روزها بسیار پرطرفدار شده است و باید منتظر فیلم های جدیدتری در این حوزه باشیم.

 

منبع : mashable

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *