پرقدرت ترین شاسی بلند جهان برابوس Brabus 900 رونمایی شد

امسال گروه خودرو سازی مرسدس بنز دست پر به نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۷ آمده.از ابر خودرو پروژه یک گرفته تا قوی ترین شاسی بلند جهان که مدل تیونینگ شده مرسدس G کلاس با موتور V12 که با نام برابوس ۹۰۰ به نمایش گذاشته شده است.در ادامه با ما همراه باشید تا مشخصات بیشتری ار این خودرو در اختیار شما قرار دهیم.

پس از معرفی سریع‌ترین کروک چهارسرنشینه‌ی جهان و نسخه‌ی ۷۰۰ اسب بخاری مرسدس E63 سدان، تیونر آلمانی برابوس، حالا به سراغ  G کلاس رفته است. مرسدس G کلاس با بدنه خاص، قابلیت‌های آف‌رود و پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل، زیر تیغ جراحی برابوس قرار گرفته که حاصل آن، پیشرانه‌ی جدید ۶.۳ لیتری توئین توربو و قیمت ۸۰۰ هزار دلاری است؛ البته برابوس فقط ۱۰ دستگاه G کلاس را با کد برابوس ۹۰۰ تولید خواهد کرد.

بر اساس ادعای برابوس، محصول جدید آن‌ها، با داشتن ۸۸۸ اسب بخار قدرت و ۱۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور، قوی‌ترین شاسی‌بلند آف‌رود با پیشرانه‌ی V12 است. البته به دلیل وجود محدودیت الکتریکی گشتاور به ۱۲۰۰ نیوتن‌متر، نمی‌توان از تمام پتانسیل آن بهره برد.

درحالی‌که G کلاس استاندارد، در زمان ۵.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد، برابوس ۹۰۰، در زمان ۳.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که از یک دستگاه مرسدس AMG GT استاندارد هم سریع‌تر است. حداکثر سرعت این خودرو از ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت، به ۲۷۰ افزایش پیدا کرده که البته باز هم به‌صورت الکتریکی محدود شده است.

برابوس ۹۰۰ با بهره‌گیری از کیت بدنه‌ی فیبر کربن، ۱۲ سانتی‌متر عریض‌تر شده است. برابوس، لاستیک‌های یوکوهاما را با رینگ‌های بزرگ ۲۳ اینچی مزین کرده و به گفته‌ی برابوس، بزرگ‌ترین ترمزهای ساخته‌شده برای خودروی شاسی‌بلند، در این غول سیاه کار گذاشته شده است.

در فضای داخلی که تماماً با چرم کار شده است، به جای طاقچه‌ی عقب G کلاس، دو صندلی که با کنسول مرکزی مجهز به پنل لمسی ۴.۳ اینچی مجزا شده‌اند، قرار گرفته است. همچنین جالیوانی قابلیت گرم و سردکنندگی دارد و داشبورد عقب به‌صورت برقی باز و بسته می‌شود.

شاهکار برابوس ۹۰۰، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به نمایش گذاشته می‌شود.

 

منبع :  MOTOR1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *