نسخه ۲۰۱۷ خودرو برلیانس H3 با طراحی جدید معرفی شد

سال گذشته بود که شرکت خودروسازی برلیانس از یک خودروی سدان سایز متوسط تحت عنوان H3 رونمایی کرد که بسیاری از رسانه‌های معتبر بین المللی و یا حتی رسانه‌های داخلی، صحبت از جایگزین شدنش با خودروی سدان H330 داشتند که هم اکنون توسط شرکت خودروسازی پارس خودرو تولید می‌شود. حال به همین بهانه قصد داریم در ادامه مروری کلی بر روی این خودرو داشته باشیم که احتمال دارد مورد توجه پارس خودرو قرار گرفته و خط تولید آن به داخل کشور نیز منتقل شود، هرچند تاکنون گروه خودروسازی سایپا و یا شرکت پارس خودرو عکس العملی به این موضوع نشان نداده‌اند و شاید هیچگونه جایگزینی در کشور صورت نگیرد، هرچند این احتمال وجود دارد که تولید خودروی H330 حفظ شود و خودروی H3 به عنوان یک محصول کاملا جدید با قیمتی بالاتر به مشتریان عرضه شود.

اگر واقعا خودروی برلیانس H3 یک جایگزین برای H330 باشد، پیش از اینکه به مشخصات فنی خودروی جدید H3 پرداخته شود، در خصوص برلیانس H330 می‌توان گفت که این خودرو در نمونه‌های وارد شده به کشور از یک موتور ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر ۱۶ سوپاپه با استانداردهای آلایندگی یورو ۵ سود می‌برد که با پمپاژ حداقل ۶٫۷ لیتر سوخت به سمت انژکتورها، می‌تواند حداکثر ۱۰۳ اسب بخار قدرت را در دور موتور ۵۸۰۰ دور بر دقیقه و همچنین حداکثر ۱۳۸ نیوتن متر گشتاور را در دور موتور ۳۸۰۰ دور بر دقیقه تولید کند.

حال باتوجه به موارد بالا، بر روی برلیانس H3 هم از یک پیشرانه ۱٫۵ لیتری استفاده شده است که با دو نیروی خروجی متفاوت به مشتریان عرضه خواهد شد که به نظر می‌رسد نسخه قوی‌تر یک پیشرانه توربوشارژر باشد. در هر صورت این پیشرانه در نسخه ضعیف‌تر خود دارای ۱۱۰ اسب بخار قدرت و ۱۴۵ نیوتن متر گشتاور بوده و همچنین پیشرانه قوی‌تر می‌تواند نیرویی معادل ۱۴۷ اسب بخار در کنار گشتاور ۲۲۰ نیوتن متری تولید کند که برای دریافت و انتقال این نیرو به سمت چرخ‌های محرک، از دو جعبه دنده ۵ سرعته دستی و یا ۵ سرعته اتوماتیک استفاده خواهد شد.

برای طراحی و ساخت برلیانس H3، شرکت سازنده از طول ۴۶۴۰ میلی متر، عرض ۱۷۹۰ میلی متر، ارتفاع ۱۴۴۵ میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور ۲۶۶۰ میلی متر استفاده کرده است که باعث شده حداقل وزن خشک این خودرو در تیپ‌های مختلف از ۱۳۲۵ کیلوگرم الی ۱۳۸۰ کیلوگرم اعلام شود. این درحالیست که خودروی برلیانس H330 در نسخه سدان خود دارای طول ۴۵۱۰ میلی متر، عرض ۱۷۵۸ میلی متر، ارتفاع ۱۴۶۰ میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور ۲۵۸۰ میلی متری است که نشان از طول و عرض بیشتر و ارتفاع کمتر H3 نسبت به خودروی H330 دارد، هرچند فاصله بین دو محور اتومبیل هم در نسخه H3 حدود ۸۰ میلی متر بیشتر در نظر گرفته شده است که می‌تواند در افزایش فضای پای سرنشینان تاثیرگذار باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *