نخستین بوگاتی شیرون دنیا به صاحبش تحویل داده شد

سال گذشته و در نمایشگاه خودروی ژنو بود که کمپانی بوگاتی از جانشین ویرون رونمایی کرد. مدل جدید که شیرون نام داشت، توانست همانند ویرون اعداد و ارقام جدیدی را وارد صنعت خودرو کند. به همین جهت از آن زمان تاکنون، شیرون همواره در کانون توجه اکثر نشریات و سایت های خودرویی بوده و اخبار و مطالب مربوط به آن هر چند وقت یک بار به تیتر اول این حوزه تبدیل می شود.

چند روز پیش نخستین دستگاه از این ابر اتومبیل فرانسوی، در آمریکا و طی مراسمی با شکوه در پبل بیچ به خریدار خود تحویل داده شد. قبل از این کار، شیرون نیز همانند اکثر خودروهای گران قیمت با تدابیر خاصی به ایالات متحده انتقال پیدا کرد. یکی از علاقه مندان از نحوه حمل و آماده سازی این خودرو برای تحویل ویدیویی را ضبط کرده که حاوی نکات جالبی است.

برای جلوگیری از هر گونه صدمه به بدنه یا کابین شیرون، تقریبا تمامی قسمت های بیرونی و داخلی آن از جمله پره های رینگ ها با کاور پوشانده شده اند. دقت پوشش به حدی است که حتی یک ذره کوچک شن نیز نمی تواند به زیر کاورها نفوذ کند، چرا که در این صورت هنگام باز کردن کاورها احتمال صدمه به رنگ بدنه وجود دارد.

مدل سفارش داده شده از شیرون توسط مشتری آمریکایی دارای ترکیب رنگ مشکی و زرد است. این ترکیب اگر چه در مدل های ارزان قیمت – به خصوص هاچ بک های سریع – بسیار دیده شده، اما جلوه ای خاص به این سوپر اتومبیل قدرتمند بخشیده است. نکته جالب توجه اینکه محموله مذکور، علاوه بر شیرون دارای یک دستگاه ویرون نیز بوده که آن هم دقیقا با دقت و وسواس بالایی پوشانده شده است. البته مشخص نیست که آیا این دو خودرو متعلق به یک نفر هستند یا خیر.

ایالات متحده بعد از اروپا، دومین بازار بزرگ محصولات بوگاتی محسوب شده و تقریبا یک سوم از تولیدات این کمپانی راهی آن سوی اقیانوس اطلس می شود. طبق برنامه ریزی ها، ۱۵۰ دستگاه از کل ۵۰۰ دستگاهی که قرار است از شیرون تولید شود، در آمریکا به فروش خواهند رسید.

شیرون با تکیه بر موتور ارتقا یافته ویرون می تواند حدود ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۶۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. برای خرید این خودرو باید حدود ۳ میلیون دلار پس انداز بانکی داشت؛ این رقم تقریبا دو برابر قیمت ویرون است، با این حساب فولکس واگن نمی تواند ادعا کند که تولید شیرون سودی برای این شرکت ندارد!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *