نظر کارشناسان درباره سطح ایمنی تشخیص چهره آیفون ۱۰

اپل در ۲۱ شهریور ماه آیفون X را همراه با فناوری تشخیص چهره Face ID برای قفل گشایی معرفی کرد. از آن زمان تا کنون همواره کارشناسان امنیتی در خصوص اطمینان پذیری این فناوری بحث هایی را مطرح نموده اند و حالا «تام گریسن» (Tom Grissen) مدیر عامل بایومتریک شرکت دائون و متخصص امنیت سایبری، در خصوص این تکنولوژی اظهار نظر کرده.

او معتقد است که سیستم احراز هویت بر مبنای چهره نسبت به سایر روش ها امن تر است؛ اگرچه بی عیب و نقص هم نیست.

به گفته اپل، سیستم تشخیص چهره آیفون X کارآیی بالاتری نسبت به رقبا دارد

اپل در آیفون X قابلیت Face ID را جایگزین روش های سنتی حسگر اثر انگشت یا ورود پسورد کرده؛ اگرچه همچنان می توان از پسورد نیز استفاده کرد. در حال حاضر اسمارت فون های دیگری هم هستند که از سیستم تشخیص چهره بهره می برند، ولی اپل مدعی است که فناوری به کار رفته در آیفون جدید به لطف استفاده از سنسورهای پیشرفته تر، از کارآیی بالاتری برخوردار است.

گریسن می گوید که در واقع همه سیستم های احراز هویت فعلی نقص هایی دارند. تمام شرکت ها همواره در تلاش برای بهبود این فناوری ها هستند ولی مشکل امنیت آنها هیچ گاه به طور کامل حل نمی گردد.

او  افزوده که اپل می تواند از اطلاعات به دست آمده از طریق Face ID برای بهبود کارآیی این فناوری بهره ببرد. همچنین ممکن است این شرکت از اطلاعاتی که از این طریق به دست آمده برای اهداف تجاری خود استفاده کرده یا در صدد فروش آنها به شرکت های شخص ثالث جهت کاربردهای نظارتی بر آید؛ یا حتی احتمال می رود در آینده مراجع قانون گذار برای در اختیار گرفتن اطلاعات تشخیص چهره، این شرکت را تحت فشار قرار دهند.

 

منبع: CNBC

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *