گوشی شیائومی می Mi 7 با شارژر بی سیم معرفی خواهد شد

0

شیائومی را اپل چینی می دانند و حالا ظاهراً این مقایسه بار دیگر معنی پیدا کرده است، چرا که پس از عرضه نخستین آیفون با قابلیت شارژ بی سیم، حالا شیائومی نیز برای مجهز کردن موبایل های آینده خود به این قابلیت دست به کار شده است.

این نخستین باریست که تمام پرچمداران معرفی شده در طی یک سال از شارژ وایرلس پشتیبانی می کنند، بنابراین عجیب نیست که شیائومی نیز برای جا نماندن از قافله دست به کار شده و در اولین قدم به کنسرسیوم Wireless Power بپیوندد. نهاد مذکور از گردهمایی تعدادی از مهشورترین کمپانی های الکترونیک به منظور توسعه پلتفرم شارژ بی سیم Qi ایجاد شده است.

اپل در اوایل سال جاری میلادی عضو کنسرسیوم مذکور شد و حالا نام شیائومی نیز به عنوان جدیدترین عضو در وبسایت رسمی آن قابل مشاهده است. با توجه به این حقیقت باید انتظار داشته باشیم که پرچمدار بعدی چینی ها -یعنی Mi 7- نخستین موبایل با برند شیائومی باشد که از قابلیت مورد بحث برخوردار خواهد بود.

البته منصفانه تر این بود که چینی ها موبایل منحصر به فرد Mi MIX 2 را به چنین قابلیتی مجهز می ساختند. هرچه باشد اسمارت فونی که در برخی زمینه ها اولین در نوع خود محسوب می شود، شایسته بیشتری برای بهره مندی از شارژ بی سیم داشت.

به هر حال دانستن این خبر که پرچمدار بعدی شیائومی این نقص را نسبت به سایر رقبای خود برطرف خواهد کرد، کاملاً خوشایند است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.