آیفون ۸ تا چه اندازه دربرابر آتش،خط خوردگی وخم شدن دوام می آورد!

0

آیفون ۸، جدید ترین آیفون معرفی شده از سوی اپل است که طبق رسم هرساله اپل در ماه سپتامبر معرفی شد. فردی به نام JerryRigEverything به تست کردن آیفون در شرایط سوختگی، شکستن و خم شدن پرداخته است. در ادامه با سیتی آی تی همراه باشید.

آیفون ۸ توانسته از تمامی تستها جان سالم به‌در ببرد و این جای تعجب نیست چون پارسال هم آیفون ۷ توانسته بود شرایط مشابهی را تجربه کند. اما، در این ویدیو مواردی وجود دارد که به آنها میپردازیم:

شیشه عقب و جلوی دستگاه، بسیار مقاوم دربرابر ضربه هست دقیقا مانند شیشه جلوی آیفون ۷٫ اپل هم در ادامه تایید کرده‌است که این شیشه، مقاوم‌ترین شیشه در برابر ضربات است، البته در مقایسه با تمام شیشه‌هایی که در اسمارت‌فون‌های دیگر استفاده‌شده، و این موضوع، به همان مقاومت بالای این نوع شیشه دربرابر ضربات برمی‌گردد.

در لنز دوربین پشتی آیفون جدید، از یاقوت کبود استفاده شده، اما تماما هم یاقوت کبود نیست و از این شیشه نیز، برای مقاومت بالاتر در کنار آن بهره برده شده، مانند هر آیفون دیگری که تماما از یاقوت کبود استفاده نکرده بود. اپل در این تلفن، مقاومت اجزای داخلی را افزایش داده و نسبت به آیفون‌های قبلی بسیار بهبود یافته، در نتیجه با خم شدن تلفن، کمتر آسیبی وارد می‌شود و این موضوع، نسبت به آیفون‌های قبلی بیشتر به چشم می‌آید.

تلفن به طور کامل خم نمی‌شود، اما از آن‌جایی که اولین‌بار این طراحی با آیفون ۶ معرفی شد، به یاد آوردیم که آیفون ۶، چطور مانند تکه‌ای شکلات در یک روز گرم تابستانی، آب می‌شد و شاسی آن به نابودی می‌رفت… هرجایی که شما آن را لمس کنید، در نهایت به جنسی از شیشه، یا جنسی از فلز که دکمه‌های کناری را پوشش داده می‌رسد و چیزی عادی‌ است.

همانطور که ویدیو را دیدید، باید اشاره کنیم که شیشه استفاده شده در پشت آیفون، نسبت به سطح صاف آیفون‌های قبلی حساس‌تر و به عبارتی لیزتر نیست و کمتر باعث لیزخوردن یا افتادن آن از دستان شما می‌شود.

منبع:gsmarena

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.