چرا خرید یک آیفون ۲۰۱۷ ارزش خرید بیشتر از اندرویدی دارد؟

0

خرید یک آیفون سال ۲۰۱۷ آن‌چنان که تصور می‌کنیم حرکتی غیر اقتصادی نیست! اما چگونه خرید آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و یا آیفون ایکس (آیفون ۱۰) می‌تواند ارزان تمام شود؟

قیمت بالای آیفون‌های جدید اپل سبب شده امکان خرید آن توسط افراد عادی سوژه بسیاری از رسانه‌های خبری شود. اما یکی از این وب سایت‌های خبری، با تحلیل خود نشان داد خرید یک آیفون سال ۲۰۱۷ در مقایسه با هزینه‌ای که یک فرد در هر روز برای نوشیدن قهوه پرداخت می‌کند به مراتب اقتصادی‌تر است.

هزینه متوسط روزانه برای نوشیدن قهوه چیزی حدود ۳ دلار است. این رقم در مقایسه با قیمت‌ پایه ۶۹۹ دلاری آیفون ۸، قیمت ۷۹۹ دلاری آیفون ۸ پلاس و مخصوصا آیفون ایکس هزار دلاری تقریبا هیچ است، مگر اینکه‌ هزینه‌ خرید آیفون های سال ۲۰۱۷ را به بخش‌های بسیار کوچک تقسیم کنیم.

کاربران آیفون در مقایسه با کاربران دستگاه‌های اندرویدی، گوشی موبایل خود را برای مدت زمانی بیشتری نگه می‌دارند و کمتر فکر تعویض به سرشان می‌زند. بر اساس آمار، نیمی از کاربران آمریکایی گوشی موبایل خود را پیش از ارتقا برای حدود ۲۲٫۷ ماه نگه می‌دارند. این مقدار برابر ۶۹۰ روز است.

خرید یک آیفون سال ۲۰۱۷ اقتصادی‌تر از خرید یک فنجان قهوه در هر روز است!

با در نظر گرفتن زمانی که کاربر قرار است آیفون جدید خود را بعد از خرید تا پیش از تعویض آن نگه دارد، هزینه خرید این گوشی موبایل کمتر از ۱ دلار به ازای هر روز خواهد بود. حتی اگر با استفاده از برنامه آپگرید آیفون اپل، زودتر از موعد مقرر و در سال ۲۰۱۸ این مدل را با یکی از آیفون‌های این سال تعویض کنید، هزینه خرید مدل جدید به ازای هر روز تنها چند سنت از یک دلار بیشتر می‌‌شود. از طرفی دیگر، نوشیدن یک فنجان قهوه که هزینه روزانه آن حتی از‌ آیفون ایکس نیز بیشتر است، لذتی در حد چند دقیقه دارد، در حالی که با خرید یک آیفون سال ۲۰۱۷ می‌توانید در تمامی لحظات زندگی حتی حین نوشیدن قهوه از آن استفاده کرده و لذت ببرید.

اما این رسانه یک موضوع دیگر را در نظر نگرفته است. اگرچه با تقسیم مبلغ کل یکی از آیفون‌های سال ۲۰۱۷ به تعداد روزهایی که کاربر آن را در اختیار دارد، به رقمی پایین‌تر از هزینه نوشیدن یک فنجان قهوه در هر روز می‌رسیم، اما آیا فروشگاهی وجود دارد که بدون گرفتن بهره، با اقساط روزانه به ما آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و یا آیفون ایکس بفروشد؟

کمتر فردی به طور یکجا با پرداخت ۷۰۰ یا هزار دلار چندین کیلوگرم پودر قهوه خریداری می‌کند! پس مشکل اصلی، اجبار برای پرداخت مبلغ به صورت یک‌جا است. البته کمتر کاربری در کشورهای دارای پشتیبانی مستقیم اپل مجبور به پرداخت کل هزینه حین خرید است. اغلب اپراتورها، طی عقد قرارداد، مبلغ آیفون مورد نظر را طی چندین قسط از کاربر می‌گیرند، به طوری که ممکن است مبلغ پرداختی به ازای هر ماه حتی کمتر از ۵۰ دلار باشد.

 

منبع : businessinsider

Leave A Reply

Your email address will not be published.