سخنرانی تیم کوک درباره استیو جابز در سالگرد فوتش

۵ اکتبر ۲۰۱۱ روزی غم انگیز بسیار تلخ برای طرفداران فناوری و برای بسیاری از افراد جهان بود. در این روز، بنیان‌گذار اپل و مدیر عامل سابق این کمپانی، استیو جابز ، به دلیل سرطان پانکراس فوت کرد.

جابز برای مدتی با این بیماری مبارزه کرد اما در نهایت مغلوب آن شد. استیو جابز ، چند هفته پیش از فوتش در ۲۴ آگوست ۲۰۱۱ ، استعفای خود را به تیم کوک داد. این دومین باری بود که جابز ، تیم کوک را به عنوان جایگزین خود در سمت مدیر عاملی اپل انتخاب می‌کرد. اولین بار، در ژانویه سال ۲۰۰۹ ، زمانی‌که جابز به دلیل بیماری ناتوان شده بود، تیم کوک مدتی به جای وی وظایفش به عنوان مدیرعامل انجام می‌داد.

روز گذشته، ۵ اکتبر ، تیم کوک با انتشار توئیتی نوشت : «امروز استیو را به یاد آورید، او هنوز هم با ماست، هنوز هم الهام بخش ماست و ما را می‌بیند ، کاری شگفت انگیز انجام دهید و او را به اینجا بیاورید».

طبق نظر بسیاری از کارشناسان ، تیم کوک بهترین جایگزین استیو جابز برای مدیرعاملی اپل بود. وی با شناخت درست و صحیح از زنجیره عرضه و تقاضا ، تصمیمات صحیحی برای اپل اتخاذ کرد. کوک علاوه بر ارائه آیفون و آی‌پد های بهتر و بزرگتر، گجت هایی مانند ایرپاد و هوم‌پاد را به بازار تکنولوژی عرضه کرد، محصولاتی که بسیار پرطرفدارند و همچنین با افزودن ویژگی ها و قابلیت‌های جدید به آیفون و آی‌پد ، توانست فروش این کمپانی را گسترش دهد.

در ادامه می‌توانید فیلم ادای احترام رسمی اپل به استیو جابز در اولین سالگرد فوتش در سال ۲۰۱۲ را مشاهده کنید. در قسمتی از این فیلم، جمله ماندگار و تاثیر گذار استیو جابز را می‌شنویم:

«در ذات اپل این باور وجود دارد که فناوری به تنهایی، کافی نیست،‌ بلکه فناوری در پیوند با هنر آزاد و‌ انسانیت است که ما را به نتیجه‌‌ای می‌رساند که باعث شادی قلب‌هایمان می‌شود.»

 

منبع phonearena

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *