چگونه عکس ها را در گوگل فوتوز مخفی کنیم؟

شاید خیلی از کاربران این روزها از قابلیت های گوگل فوتوز استفاده می کنند. همه می دانند که گوگل فوتوز می تواند، عکس های شما را ذخیره سازی کند و این کار می تواند برای خیلی از کاربران مفید باشد. این کار موجب صرفه جویی در فضای ذخیره سازی گوشی شده و همچنین کمک می کند تا عکس های شما برای مدت های طولانی در یک جا آرشیو شود.

با این حال، اغلب افراد، عکس ها و فیلم های خصوصی دارند که اصلا نمی خواهند آن عکس و فیلم در چنین وضعیتی ذخیره سازی شود. یا اصلا نمی خواهیم کسی بتواند این عکس ها را ببیند. بنابراین دوست داریم این تیپ عکس ها و فیلم ها را مخفی کنیم و یا حداقل در صفحه اصلی گوگل فوتوز که همه تصاویر در آن است، عکس ها را پنهان کنیم.

تصور کنید در صفحه اصلی گوگل فوتوز در حال اسکرول صفحه هستید و عکسی را که نمی خواهید کسی ببیند، یک دفعه در همان صفحه نمایان می شود! حالا گوگل فوتوز در نسخه ۲٫۱۵ خود راهکاری برای این مساله تدبیر کرده است.

اگر می خواهید عکس های خود را مخفی کنید و یا آنها را از سایر عکس ها جدا کنید، می توانید از این روش ساده استفاده کرده و عکس های شخصی خود را مخفی کنید.

برای مخفی کردن عکس های خصوصی تان، می توانید از ویژگی بایگانی گوگل فوتوز  استفاده کنید. این ویژگی در دسترس همه سیستم های اندروید، iOS  و کاربران وب قرار دارد و می تواند به راحتی عکس ها و ویدیوهای خصوصی شما را از آلبوم اصلی جدا کند.

برای استفاده از این ویژگی، مطمئن شوید که نسخه گوگل فوتوز شما حتما نسخه  ۲٫۱۵ باشد.

برای آرشیو عکس یا ویدیو باید برنامه را باز کنید و عکس یا عکس های خاص مد نظرتان را انتخاب کنید. سپس باید روی دکمه منو در گوشه بالا سمت چپ برنامه ضربه بزنید.

هنگامی که منو باز شد به قسمت گزینه بایگانی (archive) بروید و عکس خود را بایگانی کنید. گزینه archived یا بایگانی، کمک می کند تا عکس یا ویدیوی شما در جای دیگری بایگانی شود و از آلبوم اصلی پاک گردد.

نگران نباشید عکس شما حذف نخواهد شد و فقط به حالت پنهان درخواهد آمد. آرشیو تصاویر و فیلم ها را می توانید به راحتی پوشه بندی و فایل بندی کنید. هر پوشه می تواند مخصوص یک موضوع از عکس های شما باشد. بعدا می توانید عکس های دیگری را به پوشه دلخواه تان اضافه کنید.

 

منبع gadgetsnow

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *