چگونه نرم افزار پوشه امن (Secure Folder ) را فعال کنیم؟

گاها تصاویر ، فیلم ، برنامه ، اکانت شبکه اجتماعی و … داریم که مایل نیستیم غیر از خود ِ ما کسی از آنها اطلاع و یا به آنها دسترسی داشته باشد. سامسونگ برای اینکه بتواند چنین امکانی را برای کاربرا خود فراهم کند تا بتوانند اطلاعات محرمانه خود را ار دیدِ سایرین مخفی نگه دارند، برنامه Secure Folder را در تلفن های هوشمند خود معرفی و ارائه کرد.

پیش‌تر ، در چند مقاله ، آموزش نصب و راه اندازی پوشه امن یا Secure Folder در گلکسی S7 و S7 edge و همچنینآموزش Uninstall کردن این برنامه را به شما عزیزان همراه ارائه دادیم. در این مقاله قصد داریم نحوه راه اندازی Secure Folder، در سامسونگ گلکسی S8 و S8 پلاس را با شما در میان بگذاریم. با شهر آی تی همراه باشید.

آنچه که برنامه پوشه امن را از سایر برنامه های مخفی سازی اطلاعات متمایز می‌کند ، امکان مخفی کردن آیکون این برنامه از صفحه نمایش تلفن هوشمند است.

برای راه اندازی Secure Folderدر گلکسی S8 مراحل زیر را طی کنید:

۱٫وارد قسمت Setting شوید.

۲٫بر روی Lock Screen And Security تپ کنید.

۳٫ انگشت خود را بر روی Secure Folder نگه داشته و سپس Start را انتخاب کنید.

۴٫وارد حساب کاربری سامسونگ خود شوید. پیامی ظاهر می‌شود که از شما درخواست تایید حساب کاربری‌تان را دارد. (اگر از طریق برنامه Galaxy دیگر وارد سیستم شده اید)

۵٫الگوی PIN را وارد کنید. همچنین می‌توانید از روش های دیگر تایید هویت مانند تایید هویت دو مرحله ای، اثر انگشت یا اسکن عنبیه چشم استفاده کنید.

Secure Folder آماده اجراست. اکنون می‌توانید برنامه و فایل هایی که مایل هستید را با درگ اند دراپ کردن به Secure Folder انتقال دهید.

وارد Secure Folder شوید

۱٫وارد گزینه More یا علامت ۳ نقطه در Secure Folder شده و گزینه select Customize Icon را انتخاب کنید.

۲٫دکمه ظاهر شده را به سمت راست کشیده تا نمایش دادن Secure Folder را فعال کنید. به این طریق، برنامه پوشه امن بر روی صفحه نمایش گلکسی S8 نمایش داده خواهد شد.

۳٫راه دیگر برای دسترسی به Secure Folder، استفاده از کلیدهای میانبر است. در بالای صفحه نمایش، با کشیدن لیست برنامه ها ، می‌توانید به Secure Folder دسترسی داشته باشید.

۴٫برای اینکه برنامه ای را به پوشه امن خود اضافه کنید، گزینه Add App را انتخاب کنید. به این طریق می‌توانید برنامه مورد نظر را از گوگل پلی دانلود کرده و یا چنانچه برنامه را در گوشی خود دارید، به Secure Folder انتقال دهید.

۵٫ برای انتقال یا کپی کردن عکس، فیلم، صدا یا هرفایل دیگری ، Add File را انتخاب کنید.

۶٫ برای تغییر چیدمان برنامه هادر Secure Folder،یا uninstall کردن برنامه ها ، گزینه Edit را انتخاب کنید.

۷٫هربار که قصد خروج از Secure Folder را دارید بر روی Lock تپ کنید.

آیکون Secure Folder را سفارشی سازی کنید.

اگر ترجیح می‌دهید Secure Folder بر روی صفحه نمایش گوشی شما باقی بماند اما ظاهر آن مانند برنامه های عادی تلفن همراه باشد به طوریکه توجه و کنجکاوی کسی را جلب نکند، می‌توانید آیکون آن را تغییر دهید.

۱٫وارد Secure Folderشوید.

۲٫گزینه More یا سه نقطه را انتخاب کرده و روی گزینه Customize Icon کلیک کنید.

۳٫پوشه امن را تغییر نام داده و یک آیکون جدید برای آن انتخاب کنید.

برنامه پوشه امن همانند یک برنامه عادی بر روی صفحه نمایش گلکسی S8 ظاهر خواهد شد.

در فیلم زیر می‌توانید نحوه راه اندازی و استفاده از Secure Folder در گلکسی S8 را مشاهده کنید.

 

منبع : tomsguide

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *