ویدیویی از پروژه تایتان اپل:اولین خودرو کاملا خودران این شرکت

اپل بزرگرین شرک دنیا در حوضه تکنولوژی است که چند وقتی می شود انرژی خود را بر روی خودرو های خودران گذاشته.مانند بسیاری دیگر از کمپانی های رقیب، اپل از مدت ها پیش مشغول توسعه تکنولوژی های خودران مخصوص خود بوده است. سال گذشته شنیدیم که این کمپانی از طراحی اتومبیلی خودران صرف نظر کرده و به سراغ توسعه سیستمی رفته که می تواند در هر اتومبیلی مورد استفاده قرار گیرد.

تا به امروز اطلاعات اندکی درباره این سیستم -که با نام رمز پروژه تایتان شناخته می شود- به گوش رسیده است اما به لطف توییت اخیر یکی از موسسین Voyage، حالا برای نخستین بار شاهد ویدیویی از آن هم هستیم.

ویدیوی منتشر شده از سوی مک کالیستر هیگینز، یک اس یو وی لکسوس را نشان می دهد که سنسورهای اپل روی سقف آن قرار گرفته است. وی می گوید که احتمالاً تمام قطعات مورد نیاز این سیستم، داخل همین واحد مستقل قرار دارد و به صورت جداگانه در بخشی دیگر از اتومبیل قرار نمی گیرد و تاکید کرده که شش سنسور لیدار روی بخش جلویی و پشتی آن جای گرفته است.

چنین سیستمی، به راحتی در هر اتومبیلی قرار می گیرد و نیازمند دستکاری های هرچه بیشتر اتومبیل نیست، بنابراین اپل احتمالاً به همین خاطر به سراغ طراحی چنین تکنولوژی متفاوتی رفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *